راهنمای عضویت راهنمای عضویت

عضویت

عضویت در پورتال پارس آذرخش به دو بخش تقسیم می شود

1- ثبت نام در پورتال

2- عضویت در کتابخانه     

 ثبت نام در پورتال :

 کاربر برای استفاده از امکانات سایت ( مانند : نظر سنجی ، پرسش از کتابدار، ارسال مدارک به کتابخانه و... )می بایست در پورتال ثبت نام کند، لازم به ذکر است که برای استفاده از تمامی امکانات کتابخانه ای پورتال الزاما کاربر میبایست در پورتال ثبت نام کرده وسپس عضو کتابخانه شود.

روند ثبت نام در پورتال :

  • ابتدا بر روی دکمه ثبت نام در بالای صفحه اصلی کلیک کنید.

  • اطلاعات خواسته شده را پر کنید، دقت داشته باشید که نام کاربری الزاما میبایست لاتین باشد.

  • در این قسمت کاربر میبایست نام کاربری و کلمه عبوری که در مرحله قبل وارد نموده را دوباره وارد کرده، تا این نام کاربری فعال شود.( لطفا به پیغام هایی که در هنگام ثبت نام به شما داده می شود توجه فرمایید).

پس از اتمام این قسمت روند ثبت نام کاربر در پورتال تکمیل شده است.

 

عضویت در کتابخانه :

کاربر پس از ثبت نام در پورتال برای استفاده از امکانات کتابخانه ای پورتال میبایست در کتابخانه عضو شود. به همین منظور لازم است ابتدا با نام کاربری و کلمه عبور خود وارد پورتال کتابخانه شده و مطابق شکل زیر، در بخش «کتابخانه شخصی» بر روی لینک «عضویت در کتابخانه» کلیک نماید. در این مرحله، برای عضویت کاربر در کتابخانه دو حالت وجود دارد.

1-  کاربر قبلا عضو کتابخانه بوده: کاربر فقط لازم است که برای تنها یکبار شماره عضویت و کلمه عبور موجود در سیستم کتابخانه خود را وارد کند.

نکته مهم: توجه داشته باشید که در این قسمت باید شماره عضویت خود در کتابخانه مرکزی را وارد نمایید و نه کتابخانه دانشکده خود. همچنین کلمه عبور پیش فرض هر عضو، چهار صفر (0000) است.

2- کاربر عضو کتابخانه نبوده : کاربر میبایست درخواست عضویت در کتابخانه را برای مسئول کتابخانه ارسال کرده، پس از تایید مسئول کتابخانه کاربر می تواند از امکانات کتابخانه ای پورتال استفاده کند.